Kviečiame vykti į Dzūkiją!

  • 0

Kviečiame vykti į Dzūkiją!

Kelionės programa:

I. Subartonys. „Terpu girelių, terpu žaliųjų stovi dvareliai. Terpu raistelių, terpu ežerėlių Subartonių kaimelis“, – rašė kadaise nedidelį gimtąjį kaimelį ir visą Dzūkiją išgarsinęs Vincas Krėvė-Mickevičius. Ne tik už šiuos žodžius, bet ir už visą Merkinei, Liškiavai ir visam Dainavos kraštui sugrąžintą iš amžių užmaršties didybę dėkingi dzūkai naujam gyvenimui prikėlė V. Krėvės memorialinį muziejų Subartonyse. Užsukime ir mes susipažinti su literatūros klasiko gyvenimo istorija, kūrybos keliu, apkabinti Grainio liepą.

II. Liškiava – viliojantis istorijos ir baroko perlas!

Liškiava rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1044 m. Liškiava garsi savo architektūros paminklais. 1694-12-06 tuometinis Liškiavos valdytojas Vladislovas Jurgis Kosilla Liškiavos turtus užrašė Seinų dominikonams su sąlyga, kad šie įkurtų vienuolyną ir pastatytų naują mūrinę bažnyčią. Bažnyčia ir vienuolynas baigti mūryti iki 1741 m. Aplankome 17 a. pabaigos sakralinį ansamblį: bažnyčią, buvusį Domininkonų vienuolyną.

III. Jaskonių kaimo bendruomenė pasirūpins, kad keliautume Dūkijoje sotūs.

Antanas Česnulis – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių, kvies pasivaikščioti tarp įspūdingų medžio skulptūrų. Menininko įkurtame parke išvysime unikalias medines skulptūras, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia rasim ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus.

IV. Teatralizuota ekskursija „Druskininkai – mineralinis miestelis“ Nėra abejonių, – daugelis buvote Druskininkuose. Bet…Ar susimąstėte kodėl toks „sūrus“ miesto vardas ir kur yra tos d r u s k o s ? „Mineralinio miestelio vakarai“ – tai romantiškas pasivaikščiojimas po XIX a. Druskininkus, atskleidžiant to laikotarpio poilsiautojų kasdienybę.

Tapsite intriguojančio, romantiško dviejų amžių pokalbio dalyviu, pasinersite į 220 – mečio kurorto įvykių sūkurį, kupiną faktų, legendų ir nuotykių. Bevaikščiodami sutinkame daktarą V. Bujakovskį, Praną Sūrutį, „juodąją našlę“, grafus ir grafienes, kunigaikštytes.

Kelionės kaina asmeniui 50 eur

Į kainą įskaičiuota: transporto nuoma; gido paslaugos; ekskursija Subartonyse su arbata ir grikine babka; ekskursija Liškiavos vienuolyne; pietūs;  ekskursija A. Česnulio pasakų parke; teatralizuota ekskursija „Druskininkai – mineralinis miestelis“.